SENDİKACILIĞIN DÜNÜ,BUGÜNÜ,YARINI..PROGRAMI
25 Nisan 2016, Pazartesi

TOKAT MEMURSEN TARAFINDAN DÜZENLEMİŞ OLDUĞUMUZ PROGRAMIMIZA MEMURSEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN'NIN KATILIMIYLA YAPILDI.

PROGRAMDA MEMURSEN İL TEMSİLCİSİ SUAT MANTAR,TOKAT KENT KONSEYİ BAŞLANI ABDULLAH GÜRBÜZ VE MEMURSEN GENEL BAŞKANI ALİ YALÇIN KONUŞTU. 

MEMURSEN İL TEMSİLCİSİ SUAT MANTARIN KONUŞMASI

Sayın Genel  Başkanım,

Sayın Memur-Sen’e Bağlı Şube Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sevgili Temsilciler,Daire Amirleri,Hanımefendiler,Beyefendiler,Saygı değer Misafirler Hepinizi en içten  ve samimi duygularımla selamlarken,Tokat Memursen İl Temsilciliği olarak düzenlemiş olduğumuz programımıza hepiniz hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

Sayın Genel Başkanım,

Değerli  Misafirler,

Tokat’ta 12 Bin’in üzerinde üyesiyle faliyet gösteren Memursen, bütün hizmet  kollarında  yetkilidir.Sendikamızın en büyük sivil toplum örgütü olmasında emeği geçen Memur-sen Başkanlarına,Yönetim Kurulu üyelerine,Temsilci Arkadaşlara,Gönülden temsilclik yapan,kısacası bu salonda bulunan herkese Can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Sayın Genel Başkanım burada iken elbette bizlere fazla konuşmak düşmez,ancak şunlarıda söylemeden geçemiycem ..

Çalışanların maddi ve özlük hakları konusunda, Memura %3’lük zam teklif ediliği zaman masaya çakılı kalanlara inat,masayı terk ederek göstermiş olduğunuz duruştan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Özelde Bunlarla uğraşırken,Genel de ise  ülke ve geleceğimiz söz konusu olduğunda sağında  solunda kim var diye   bakmadan, ben olmazsam bu iş olmaz diyerek, kendinizi ortaya koymanızla kuruş sendikacılığı değil,duruş sendikacılığının  ne demek olduğunu herkese göstermiş olduğunuz için şahsım ve teşkilatım adına sizlere teşekkür ediyorum.

Bizlerde Tokatta aynı ruh ve prensiplerle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Tokatta çalışanların alabilecekleri paradan kesinti yapıp,kurum borçlarına ödeme yapan Gaziosmanpaşa Üniversite Hastanesi hariç olmak üzere,bütün kurumlarımızla diyalog içerisinde çalışmalar yapmaktayız.Yetki ve insiyatiflerin  bulunduğu zamanlarda çalışanlardan yana tavır sergileyen  bütün kurum amirlerine ve  yöneticilere teşekkür ediyorum.

Sonuç olarak, Tokat’a geldiği zaman ise Memur-sen Teşkilatıyla buluşmadan gitmeyen Genel Başkanıma,Halkın içinden birisi olarak çalışmalar yapan Abdullah Gürbüz'e,tüm yöneticilere katılım sağlayan tüm misafilere  tekrar teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.

Memur Sen Genel Başkanı Yalçın: Türkiye Şu An Krize Gebe Bir Ülke..

Tokat Memursen Tarafından düzenlenen“Sendikal Hareketin Dünü, Bugünü, Yarını” adlı konferansa Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuşmacı olarak katıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye’de demokratik zemin güçlenecekse hükümet modellerinin halk huzurunda tartışılabilmesi gerektiğini ifade ederek, “Çünkü Türkiye şu an krize gebe bir ülke. Türkiye’de şu an parlamenter sistem lafız olarak var. Şu an ortadaki fili durum yarı başkanlık sistemi” dedi.
Başkan Yalçın, sendikacılığa yeni bir boyut kazandırmak ve ülkede sendikal alanın sevimli, sempatik, milletin değerleri ile barışık hale gelmesine zemin oluşturmak ve bunu takip etmek için yola çıkmış olduklarını ifade ederek, “Çünkü bu ülkede sendikal alan kavga zemininde yürüdü. Kavga zemininde bir rekabet vardı. Bu kavga zeminindeki rekabet yanlış konum alışlar, birisi kullanılıp birisini nadasa bırakmalarla devam etti. Sendikalar bu ülkede demokrasinin kurumsallaşmasını değil vesayetin katmerleşmesini, bu milletin birikimlerini iç edilmesini sağlayan yapılar oldu. Örgütlü güç bu anlamda kullanıldı” dedi.

“TÜRKİYE ŞU AN KRİZE GEBE BİR ÜLKE”

Türkiye’de demokratik zemin hak ve özgürlüklerin teminat altında olmadığını ifade eden Başkan Yalçın, "Onun için anayasa son derece önemli. Anayasa ne zaman tartışılsa ya terör olayları artıyor ya canlı bomba olayları çıkıyor ya da dışarıdan bir müdahale ile toplum maniple ediliyor ve asker ölüyor. 20 defa bu anayasaya makyaj yapıldı. Bu anayasa kozmetik bir anayasadır. Ama ruhuna asla dokunmadı. Anayasa tartışılıyor hükumet modeller üzerinde toplum maniple ediliyor. Başkanlık sistemi şahıslar üzerinden tartışılıyor toplum maniple ediliyor. Bu ülkede halk parlamenter sistemi yarı başkanlık mı? Başkanlık mı? Kendisi karar verebilmeli ama halkın karar verebilmesi için üçünün kıyaslaması halka aktarılmıyor, halk maniple ediliyor. Başkanlık gelirse federatif yapıya geçilecek diyerek bölücü terör örgüt üzerinden halk hizaya getiriliyor. Halbuki başkanlığın olduğu federatif yapının olmadığı ülkeler var dünyada. Ama manipülasyon devrede. Şahıslar üzerinde yürütülüyor tartışma halbuki şahıslar gelip geçicidir. Bu ülkede demokratik zemin güçlenecekse hükümet modelleri halk huzurunda tartışılabilmelidir. Çünkü Türkiye şuan krize gebe bir ülke. Türkiye’de şu an parlamenter sistem lafız olarak var. Ortadaki fili durum yarı başkanlık sistemi” diye konuştu.

“MİLLET İRADESİNİN YANINDA OLDUK”

Bu ülkede anayasayı yaptırmamak, vesayet ruhunu devam ettirmek için her Anayasa tartışmasında ortamın bir anda gerildiğini ifade eden Başkan Yalçın, onun için sivil topluma ve sendikalara çok önemli görevler düştüğünü belirterek, konuşmasını şöyle devam etti:
“Tarihte yaşananlardan bütün sendikaların ders alabileceğini düşünüyorum. Memur-Sen ailesi olarak biz milletin yanında olduk. Millet iradesinin yanında olduk. Şimdiye kadar bu ülkenin demokrasisinin koltuk üzerinden çıkmasında ter akıttık. Adanmışlık örneği sergiledik. Bundan sonra da aynı inançla aynı güçle yola devam edeceğiz. Ham demokrasi, tam demokrasi, bu anlamda üzerimize düşeni yerini getirmenin gayreti içerisinde olacağız.”
 


FOTO GALERİ

YEREL BASINDA
YEREL BASINDA
YEREL BASINDA
YEREL BASINDA
  • PAYLAŞ :
  • memursen logo
  • sagliksen logo
  • sağlık bakanlığı logo
  • aileve sosyasl politikalar bakanlığı logo
  • calışma ve sosyal güvenlik bakanlığı logo